|  تلفن:  88967451 , 42-88987041 | موبایل: 09128439001 |تلگرام - واتساپ:   09128439001 |   تلگرام

ایمیل: info@cardbookers.com | ایمیل: cardbookers@gmail.com 

CardBookers.Com

تلفن: 88987042 - 88987041  - 88967451  همراه: (تلگرام - واتساپ) 09128439001      تلگرام

فکس : 42693535  
ایمیل info@cardbookers.com ایمیل cardbookers@gmail.com

پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا یا USCIS Immigrant Fee

پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا یا USCIS Immigrant Fee

 

USCIS (سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا) یکی از اجزای وزارت امنیت داخلی آمریکاست که در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور، جهت اقامت دائم داشته باشید می بایست از طریق سیستم الکترونیکی USCIS جهت تکمیل پروسه مهاجرت خود اقدام نمایید.

هزینه ویزای مهاجرت آمریکا (USCIS Immigrant Fee) در صورتی که هیچ گونه معافیتی (توضیح در ادامه) نداشته باشید معادل ١۶۵ دلار است که می بایست از طریق سامانه USCIS پرداخت شود. USCIS این مبلغ را جهت فرایند ویزای مهاجرت شما، همچنین تولید کارت گرین کارت (کارت اقامت دائم آمریکا-Green Card) از شما دریافت می کند.

 پروسه پرداخت USCIS Immigrant Fee یا گرین کارت آمریکا

برای شروع پروسه پرداخت USCIS Immigration Fee شما می بایست دو کد DOS و A-Number را در اختیار داشته باشید. این کدها را می توانید در پاکت ویزا (Immigrant visa packet) که از سفارت خانه یا کنسولگری ایالات متحده آمریکا دریافت می کنید مشاهده کنید. 

سپس در مرورگر به صفحه USCIS ELIS login رجوع کنید. در این مرحله صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که حاوی جزئیات مربوط به حفظ اطلاعات شخصی شما توسط وب سایت است. روی دکمه Continue کلیک کنید تا فرایند ثبت نام آغاز شود. 


در اولین مرحله شما می بایست کدهای DOS و A-Number و در مراحل بعدی اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. 


در نظر داشته باشید در یکی از مراحل ثبت اطلاعات از شما خواسته می شود جهت فعال سازی حساب یکی از روش های call secure pin (ارسال کد فعالسازی با تماس تلفنی)، email secure pin (ارسال کد فعالسازی با ایمیل) و personal identity questions (طرح سه پرسش امنیتی توسط شما) را انتخاب کنید. انتخاب نوع فعالسازی از این جهت مهم است که شخص پرداخت کننده به این اطلاعات هنگام پرداخت نیاز دارد. پس در صورتی که مایلید شخص دیگری به جز خودتان پرداخت هزینه گرین کارت شما را انجام دهد (غالبا برای مهاجران ایرانی این حالت رخ می دهد)، روش سوم را انتخاب نمایید. 

مرحله پرداخت USCIS تنها مربوط به صدور Green Card شماست. در صورتیکه در مراحل پیش از پرداخت هزینه گرین کارت هستید و چنانچه بسته به نوع ویزای مهاجرت خود نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید جهت مشاهده اطلاعات مربوط به تعیین وقت سفارت به صفحه MRV Fee و جهت کسب اطلاع از شرایط و نحوه پرداخت SEVIS Fee به صفحه پرداخت هزینه SEVIS Fee در سایت مراجعه فرمایید.
متقاضیانی که قبلا اقامت دائم داشته و قصد بازگشت به خاک آمریکا را دارند (مانند ویزا های S و K) از پرداخت USCIS Immigrant Fee معاف هستند.
به پیشنهاد و تاکید USCIS هنگامی که شما پکیج ویزای مهاجرت خود را از طریق یکی از سفارت خانه یا کنسولگری های ایالات متحده دریافت کردید قبل از سفر این مبلغ را پرداخت نمایید در غیر اینصورت Green Card خود را دریافت نخواهید کرد.