|  تلفن:  88967451 , 42-88987041 | موبایل: 09128439001 |تلگرام - واتساپ:   09128439001 |   تلگرام

ایمیل: info@cardbookers.com | ایمیل: cardbookers@gmail.com 

CardBookers.Com

تلفن: 88987042 - 88987041  - 88967451  همراه: (تلگرام - واتساپ) 09128439001      تلگرام

فکس : 42693535  
ایمیل info@cardbookers.com ایمیل cardbookers@gmail.com

پرداخت MRV Fee

تعیین وقت سفارت آمریکا (پرداخت MRV Fee)

کلیه متقاضیان دریافت ویزای غیر مهاجرتی کشور آمریکا همانند ویزا های نوع F1/F2 ،J1/J2 ،B1/B2 و غیره، ملزم به پرداخت هزینه ای جهت تعیین وقت سفارت می‌باشند که این مبلغ MRV نام دارد. متقاضیان ورود به ایالات متحده، می‌بایست پس از تکمیل فرم DS-160 نسبت به پرداخت MRV Fee اقدام نمایند. 
به طور معمول و برای ویزاهای متداول همچون نوع F1/F2 ،J1/J2 ،B1/B2 هزینه MRV Fee برای متقاضی و همراهان شامل کودکان، برای هر نفر برابر با ١۶٠ دلار می‌باشد، اما ممکن است نیاز به پرداخت مبالغی اضافی، بسته به نوع ویزا و این که شهروند کدام کشور هستید، داشته باشید. شما می‌توانید جزییات کامل این هزینه ها را به تفکیک نوع ویزا در اینجا مشاهده کنید.

انتخاب محل سفارت آمریکا

جهت تعیین وقت سفارت آمریکا ابتدا می‌بایست کشوری که در آنجا می‌خواهید مصاحبه را انجام دهید، انتخاب کنید. به دلیل نبود سفارت آمریکا در ایران، ایرانیان لازم است جهت انجام مصاحبه برای اخذ ویزا، به سفارت آمریکا در یکی از کشورهایی که در جدول زیر آمده مراجعه نمایند. البته امکان تعیین وقت در سایر کشورها نیز برای ایرانیان وجود دارد، اما در صورتی که نتوانید افسر مصاحبه کننده را در مورد اینکه چرا کشوری غیر از همسایه های ایران را انتخاب کرده اید قانع کنید، ممکن است مصاحبه را انجام نداده، صدور ویزا را منتفی نموده و به شما اعلام نماید که به سفارت آمریکا در کشورهای همسایه ایران مراجعه کنید.

کشورشهرزبان مورد نیاز برای مصاحبهروش تعیین وقتلینک سایت سفارت
ترکیه آنکارا انگلیسی و فارسی آنلاین ورود به سایت
امارات دوبی انگلیسی و فارسی آنلاین ورود به سایت
ارمنستان ایروان انگلیسی و فارسی آنلاین ورود به سایت
آذربایجان باکو انگلیسی آنلاین ورود به سایت
تاجیکستان دوشنبه انگلیسی ارسال ایمیل
ترکمنستان عشق آباد انگلیسی ارسال ایمیل
ازبکستان تاشکند انگلیسی ارسال ایمیل
افغانستان کابل انگلیسی ارسال ایمیل

مراحل درخواست ویزا

پس از انتخاب کشور مورد نظرتان برای درخواست ویزای ایالات متحده، توجه کنید که چنانچه پیش از این فرم DS-160 را تکمیل نکرده اید، ابتدا می‌بایست این فرم را از طریق این لینک پر نمایید و سپس با Application ID خود که با پر کردن این فرم دریافت می‌کنید، مراحل زیر را طی کنید:

 1. مراجعه به وب سایت رسمی خدمات ویزای آمریکا
 2. انتخاب Nonimmigrant Visa Applicant
 3. انتخاب کشور ایران (می‌توانید زبان فارسی یا انگلیسی را انتخاب کنید)
 4. در صفحه بعدی یکی از سه کنسولگری امارات، ارمنستان یا ترکیه را انتخاب کنید.
  در صورتی که تمایل به حضور در کنسولگری کشور دیگری به غیر از این سه کشور را دارید، در مرحله سوم به جای ایران روی آن کشور کلیک کنید. در صورتی که کشور مورد نظر شما در آن صفحه وجود ندارد (مثلا افغانستان)، در این صورت بایستی جهت تعیین وقت کنسولی، به طور جداگانه با سفارت مکاتبه کنید.
 5. روی اعمال (Apply) کلیک کنید و در صفحه بعدی شرایط خود را مشخص کنید و به مرحله بعد بروید.
 6. با ورود اطلاعات و ایجاد اکانت تا صفحه پرداخت پیش بروید. جهت مشاهده تقویم تعیین وقت سفارت ابتدا لازم است هزینه MRV با ویزاکارت یا مسترکارت پرداخت شود. پس از پرداخت، تقویم برای انتخاب زمان مصاحبه به شما نمایش داده می شود. روش پرداخت هزینه MRV برای تعیین وقت سفارت آمریکا در ادامه توضیح داده شده است.

نکاتی پیرامون تعیین وقت سفارت آمریکا MRV Fee

 • بعد از پرداخت هزینه MRV و مشاهده تقویم، به مدت یکسال از تاریخ پرداخت برای تعیین وقت سفارت مهلت دارید.
 • شما می توانید بعد از تعیین وقت، بدون پرداخت هزینه، زمان مصاحبه خود رابه دفعات نامحدود، حتی تا یک روز پیش از مصاحبه نیز تغییر دهید، اما تنها بدین شرط که در همان کنسولگری بخواهید وقت بعدی را انتخاب کنید. در صورتی که تمایل به تغییر کنسولگری داشته باشید، لازم است مبلغ MRV دوباره پرداخت شود.
 • MRV Fee غیر قابل بازگشت (Non-Refundable) می‌باشد.
 • در صورت ریجکت شدن، عدم حضور در مصاحبه و به طور کلی نیاز به حضور مجدد، لازم است هزینه MRV را دوباره پرداخت کنید.